Příměstský tábor
v Jankově cestě

Prázdniny jako u babičky a dědečka

Nad Hutěmi č.p. 1315/3, Praha – Hloubětín
Po–pá od 9 do 15h

V létě 2023 uspořádáme příměstský tábor neboli letní školičku v Praze 9 na Jankově cestě. Na malé dobrodruhy se těšíme od 10. července do 18. srpna každý den od 9:00 do 15:00. Můžete se přidat na jeden týden v létě nebo na všech šest. Místo ještě máme. Těšíme se!

Při konceptu jsme mysleli především na děti a na krásné zážitky, které bychom jim rádi předali. Těmi jsou především láska k přírodě, pohoda, radost i dobrodružství. Léto přesně takové, jaké si pamatujeme z dětství my sami.

Léto na Jankovce je vhodné pro děti od 4 do 7 let. Podrobný ceník najdete níž na stránce. V ceně je zahrnutý oběd (ten nám budou vozit každý den čerstvý z Toulcova dvora) a pitný režim. Svačinky preferujeme od rodičů do krabičky, budeme díky tomu flexibilnější v aktivitách i na výletech.

Na co se můžete těšit?

Po dobu šesti týdnů v létě 2023 poběží příměstský tábor neboli letní školička pro děti od 4–7 let v Praze 9 v Hloubětíně na krásné, rozlehlé zahradě lesní školičky.

Každý týden bude jiný a rozmanitý program. Vše se nese v duchu praktických a poznávacích činností.
Jeden den v týdnu podnikáme velkou výpravu za dobrodružstvím, ať už pěškobusem, vláčkem nebo tramvají. Další dny budeme trávit na naší rozlehlé zahradě či v okolí. A na konci tábora také nabídneme dobrodružným povahám přespávačku ve stanech.

Maminka a dítě držící se za ruce a usmívající se

A přijde babička, nebo dědeček?

Bylo by to prima, že? Naše opravdová babička ani dědeček bohužel nemůžou. My si ale moc dobře pamatujeme, jak prima nám u nich bylo! A chceme se o to podělit. A kdyby přece jenom nějaká babička či dědeček mohli, moc rádi jim svěříme čtení pohádky po obědě.

A to budeme každý den chodit do lesa a stavět loďky?

Jémine, my budeme celé léto zkoušet různé činnosti a hry, ale od všeho trošku během jednoho týdne.

Takhle jsme to vymysleli na jeden z těch šesti týdnů.

A co když se mi bude chtít po o spinkat?

Pro odpočinek a při nepřízni počasí máme na zahradě zaparkovanou naši maringotku.

V maringotce se dá spinkat, relaxovat i hrát si. Pod stromem v hamace také.

Co chceme stihnout během celého léta?

Výpravy do lesa a okolí, výlety vláčkem i tramvají, čtení knížek a příběhů, karetní i deskové hry, míčové i sportovní hry, opičí dráhy, opékání buřtů, přespávačku ve stanu, výlet za poníky, hry a pokusy s vodou a větrem, denní tvoření, péči o záhonky a rostlinky, divadélko, muzicírování, počítání (mraků, ptáků, brouků), blátivé hry i hledání pokladů.

Jak bude probíhat každý den u nás?

Budeme si od rána do odpoledne hrát, smát se a radovat z přírody všude kolem nás, poznávat svět i sebe navzájem.

Bude nás nanejvýš 10 a k tomu jedna průvodkyně pedagožka.

Kdyby nás mělo být ještě víc, užijeme si nejen více srandy, ale také s námi bude chodit další dospělák (profesionální chůva).

Otevřeme po dobu šesti letních týdnů od 10. července do 18. srpna. Můžete se přidat na všechny týdny nebo si vybrat jen některé z nich. Těšíme se.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
9:00 – 9:15

Přivítání

Pozdravíme se a povíme si, co nás dnes čeká. Navrhneme co ještě bychom chtěli dělat. Pozdravíme se a zopakujeme si jména všech kamarádů, co dnes přišli.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
9:15 – 9:45

Pohybové hry

Rozhýbeme celé tělo a vyzkoušíme si hry jako třeba "Cukr, káva, limonáda,..."

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
9:45 – 10:15

Svačinka

Umyjeme si ruce a sedneme si spolu ke stolkům. Povíme si, co se skrývá v našich krabičkách z domu. A pak si popřejeme dobrou chuť. Sníme vše, na co máme chuť a budeme mít v bříšku jako v pokojíčku.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
10:15 – 10:30

Péče o zahradu

Cestou pro vodu spočítáme všechny broučky a včelky, naplníme konev tak akorát, abychom ji unesli. Zalijeme rostliny na naší zahrádce

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
10:30 – 12:00

Výprava do lesa

Vezmeme si s sebou batůžek a do něj lahev s pitím. Vyrazíme na procházku do lesa. Budeme poznávat stromy, rostliny, zpěv ptáků a nasbíráme poklady na odpolední výrobu loďky.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
12:00 – 12:45

Oběd

Rozložíme nalezené poklady na výstavu a půjdeme si umýt ruce. Nachystáme si příbor a popřejeme si dobré chutnání. Sníme vše, na co máme chuť a budeme mít v bříšku jako v pokojíčku.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
12:45 – 13:45

Pohádka, odpočinek a klidové činnosti

Sedneme si nebo lehneme – jak je komu pohodlné – a přečteme si společně pohádku. Někteří z nás usnou, jiní budou relaxovat u poklidného malování, knížek nebo karetních her.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
13:45 – 15:00

Tvoření

Vyrobíme si z lesních pokladů loďku a hned v lavoru s vodou vyzkoušíme, jak daleko poplave a kolik toho uveze. Pak si povíme na shledanou a budeme se těšit na další den s kamarády.

Dokumenty

Všechny tyhle dokumenty budeme potřebovat k tomu, aby se děti mohly účastnit příměstského tábora/letní školičky. Proto si je prosím stáhněte, prostudujte a přineste je vyplněné k nám.

Každoroční akce

Pořádáme pravidelné akce, ctíme tradice, tvoříme komunitu. Každoročně pořádáme vítání jara, slavnost na Den dětí, pouštění draků, lampiónový průvod a společné vánoční tvoření s rodiči.

Co se právě chystá za akce najdete v aktualitách nebo na našich sociálních sítích.

Aktuality ze školičky

Nenašli jste všechny informace?