Příměstské tábory
v Jankově cestě

Léto v přírodě je dobré léto!

Nad Hutěmi č.p. 1315/3, Praha – Hloubětín
PO-PÁ 8:00-16:00

V létě 2024 pořádáme příměstské tábory v Praze 9 na rozlehlé zahradě při lesní školce. Jankovka je místo, které vtáhne děti dřív než vyslovíte: “Dobrodružství.”

Připravujeme plně nabitých šest týdnů v létě od 8. července do 16. srpna každý den od 8:00 do 16:00 pro děti od 4 do 8 let na naší rozlehlé zahradě. Můžete děti přihlásit na vybrané týdny nebo klidně na celé léto.

Zahrada, čerstvý vzduch, pohyb, jahody a maliny z keříku přímo do pusy, sluníčko, výlety do lesíka a okolí, sportovní vyžití a nová přátelství založená na parťáctví, legraci a společných zážitcích, která přerostou z letního dobrodružství do dalších let. To je léto, které dětem patří.


Na co se můžete těšit?

Připravujeme plně nabitých šest týdnů v létě od 8. července do 16. srpna každý den od 8:00 do 16:00 pro děti od 4 do 8 let na naší rozlehlé zahradě při lesní školce Jankova cesta.

Můžete děti přihlásit na vybrané týdny nebo klidně na celé léto.

Každý týden bude jiný a rozmanitý program. Vše se nese v duchu praktických a poznávacích činností.
Jeden den v týdnu podnikáme velkou výpravu za dobrodružstvím – ať už pěšky, vláčkem nebo tramvají. Další dny budeme trávit na naší rozlehlé zahradě a v okolním lese.

S létem se pak společně můžete s námi rozloučit u táboráku a při společném stanování na zahradě – na to vezměte klidně i svoji celou rodinu nebo blízké přátele.

Maminka a dítě držící se za ruce a usmívající se

Děti patří do přírody

Jsme rádi, že můžeme dětem nabídnou skvělé letní vyžití. Děti jsou v přírodě spokojené – zkoumají, testují svoje fyzické dovednosti a posilují přátelství při kooperaci a dobrodružstvích. Dejte dětem možnost i vy strávit léto venku a v dobré partě.

A co budeme každý den podnikat?

Sportovat, tvořit, zahradničit, relaxovat, svačit, výletit, poznávat nové kamarády, zažívat dobrodružství v lese, na zahradě i v okolí.

Takhle jsme to vymysleli na jeden z těch šesti týdnů.

Bude čas na odpočinek?

Určitě. Harmonogram dne kopíruje ten školkový. Tudíž po obědě počítáme s prostorem pro relax nebo spánek dětí.

V maringotce se dá spát, relaxovat i poklidně si hrát. Pod stromem v hamace také.

Na co se můžete těšit?

Výpravy do lesa a okolí, výlety vláčkem i tramvají, míčové i sportovní hry, opičí dráhy, čtení knížek a příběhů, karetní i deskové hry, opékání buřtů, přespávačku ve stanu, výlet za poníky, hry a pokusy s vodou a větrem, denní tvoření, péči o záhonky a rostlinky, divadélko, muzicírování, počítání (mraků, ptáků, brouků), blátivé hry i hledání pokladů.

Jak bude probíhat každý den na příměstském táboře?

Plánovaná kapacita je kolem 10 dětí. Proto s přihláškou příliš neotálejte, zbývá pár míst.

Příměstský tábor plánujeme po dobru šesti letních týdnů od 8. července do 16. srpna. Můžete se přidat na všechny týdny nebo si vybrat jen některé z nich. Možnost výběru najdete v přihlášce níže.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
8:00 – 9:00

Přivítání

Pozdravíme se a povíme si, co nás dnes čeká. Navrhneme co ještě bychom chtěli dělat. Pozdravíme se a zopakujeme si jména všech kamarádů, co dnes přišli.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
9:00 – 9:45

Pohybové hry

Rozhýbeme celé tělo a vyzkoušíme si hry jako třeba „Cukr, káva, limonáda,...“

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
9:45 – 10:15

Svačinka

Umyjeme si ruce a sedneme si spolu ke stolkům. Povíme si, co se skrývá v našich krabičkách z domu. A pak si popřejeme dobrou chuť. Sníme vše, na co máme chuť a budeme mít v bříšku jako v pokojíčku.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
10:15 – 10:30

Péče o zahradu

Cestou pro vodu spočítáme všechny broučky a včelky, naplníme konev tak akorát, abychom ji unesli. Zalijeme rostliny na naší zahrádce

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
10:30 – 12:00

Výprava do lesa

Vezmeme si s sebou batůžek a do něj lahev s pitím. Vyrazíme na procházku do lesa. Budeme poznávat stromy, rostliny, zpěv ptáků a nasbíráme poklady na odpolední výrobu loďky.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
12:00 – 12:45

Oběd

Rozložíme nalezené poklady na výstavu a půjdeme si umýt ruce. Nachystáme si příbor a popřejeme si dobré chutnání. Sníme vše, na co máme chuť a budeme mít v bříšku jako v pokojíčku.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
12:45 – 13:45

Pohádka, odpočinek a klidové činnosti

Sedneme si nebo lehneme – jak je komu pohodlné – a přečteme si společně pohádku. Někteří z nás usnou, jiní budou relaxovat u poklidného malování, knížek nebo karetních her.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
13:45 – 16:00

Tvoření

Vyrobíme si z lesních pokladů loďku a hned v lavoru s vodou vyzkoušíme, jak daleko poplave a kolik toho uveze. Pak si povíme na shledanou a budeme se těšit na další den s kamarády.

Dokumenty

Všechny tyhle dokumenty budeme potřebovat k tomu, aby se děti mohly účastnit příměstského tábora. Proto si je prosím stáhněte, prostudujte a přineste je vyplněné k nám.

V ceně je zahrnutý oběd (ten nám budou vozit každý den čerstvý) a pitný režim. Svačinky preferujeme od rodičů do krabičky, budeme díky tomu flexibilnější v aktivitách i na výletech.

Každoroční akce

Pořádáme pravidelné akce, ctíme tradice, tvoříme komunitu. Každoročně pořádáme vítání jara, slavnost na Den dětí, pouštění draků, lampiónový průvod a společné vánoční tvoření s rodiči.

Co se právě chystá za akce najdete v aktualitách nebo na našich sociálních sítích.

Aktuality ze školičky

Nenašli jste všechny informace?