Letní školka
v Jankově cestě

Léto v přírodě patří dětem

Nad Hutěmi č.p. 1315/3, Praha – Hloubětín
PO-PÁ 8:00-16:00

Rozhodli jsme se přes léto 2024 naši lesní školičku otevřít i pro nové kamarády. Pokud má vaše dítě přes léto svoji školku zavřenou a sháníte pro něj kvalitní program, u nás jste dobře.

Naše lesní školka přes léto běží. A protože léto volá po dětském dobrodružství, otevřeme ji i pro nové kamarády. Děti budou na čerstvém vzduchu, v zahradě nebo blízkém lese, na výletě. Zkrátka zažijí léto ve skvělé partě dětí a hlavně v přírodě.

Léto na Jankovce je vhodné pro děti od 3 do 7 let. Program i harmonogram bude stejný jako pro naše školkové děti stejného věku.

Symbol květiny

Na ce se děti můžou těšit?

Naše dny mají stejný rytmus jako školkový harmonogram. Aktivity na děti ale čekají každý den jiné. Vše se nese v duchu praktických a poznávacích činností – pohybu, tvoření, dětského dobrodružství a svobodné hry.

Maminka a dítě držící se za ruce a usmívající se

Jsme v přírodě

Jsme rádi, že můžeme dětem nabídnou krásné aktivity přes léto. Děti jsou v přírodě spokojené – zkoumají, testují svoje fyzické dovednosti a posilují přátelství při kooperaci a společných zážitcích. Dejte dětem možnost strávit léto venku a v dobré partě kamarádů.

Zažíváme dobrodružství

Budeme sportovat, tvořit, zahradničit, relaxovat, svačit, výletit, poznávat nové kamarády, zažívat dobrodružství v lese, na zahradě i v okolí.

Relaxujeme

Pro odpočinek a při nepřízni počasí máme na zahradě zaparkovanou naši maringotku.

V maringotce se dá spinkat i jen relaxovat. Pod stromem v hamace odpočinek děti také milují.

Jsme aktivní

Čekají nás výpravy do lesa a okolí, čtení knížek a příběhů, karetní i deskové hry, míčové i sportovní hry, opičí dráhy, opékání buřtů, přespávačku ve stanu, výlet za poníky, hry a pokusy s vodou a větrem, denní tvoření, péče o záhonky a rostlinky, divadélko, muzicírování i hledání pokladů.

Jak u nás probíhají dny?

Náš den má pravidelný rytmus, děti vědí, kdy mají co očekávat – je to pro ně důležitá jistota a přináší jim pocit bezpečí.

Při pravidelném ranním kruhu zmiňujeme téma a plán aktivt, které nás čekají. Děti učí mluvit o svých přáních, dojmech i pocitech.

Naše týdny zastřešuje jedno hlavní téma, které reflektuje aktuální roční období, aktuální zájmy dětí, jejich věk i podporu v jejich všestranném rozvoji.

Venku jsme rádi a za každého počasí, přirozeně tak u nás roste láska k přírodě i naše imunita.

V našem programu vycházíme z lesní pedagogiky a máme i environmentální výchovu, kterou zařazujeme do denních činnosti. 🌱

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
8:00 – 9:00

Vítíme se a hrajeme si

Vítáme se s kamarády a děti mají prostor na spontánní hru na zahradě či kreativní tvoření.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
9:00 – 9:45

Máme ranní kruh

Obvykle odcházíme do lesa. Najdeme si nějaké pěkné místo, kde máme ranní kruh. Zpíváme písničky nebo se učíme básničky, učíme se sdělovat si své pocity a výjimečné zážitky nebo si povídáme o týdenním tématu.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
10:00 – 12:00

Jsme venku

Většinou jdeme do blízkého lesa nebo do okolí školičky. Občas kvůli plánované aktivitě zůstáváme na zahradě školičky nebo jedeme na exkurzi či vzdálenější výlet.

Někdy se věnujeme společné aktivitě nebo si na místě najdeme každý to, co ho právě zajímá. Jindy jen chodíme, objevujeme tajemství světa kolem nás, pozorujeme jeho proměny a povídáme si o nich.

Část denního programu a aktivit probíhá podle připraveného pedagogického tematického plánu, zároveň hojně využíváme aktuálních situací a spontánního zájmu dětí.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
12:00 – 12:45

Máme oběd

Před obědem společně posilujeme hygienické návyky. Děti se samy podílejí na servírování i prostírání. Učíme se společně stolovat, popřát si dobrou chuť, setrvat u jídla v klidu a počkat na ostatní.

Po obědě už nás většinou přepadá únava a těšíme se na společný odpočinek – buď spánek nebo jen relaxační činnosti.

Mezi 12:30 až 13:00 si rodiče vyzvedávají děti, které s námi byly ten den jen na dopoledne.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
12:45 – 14:30

Odpočíváme nebo se věnujeme klidovým činnostem

Po obídku v maringotce posloucháme příběhy z knížek, dáváme si šlofíka nebo se věnujeme klidovým činnostem.

Děti nenutíme spát, chápeme, že každý den je jiný a každý máme jiné potřeby.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
14:30 – 16:00

Máme svačinku a pak si hrajeme

Po odpočinku si dáme svačinku, pak tvoříme, máme aktivní pohybové činnosti nebo volnou hru na zahradě – dle preferencí a nálady dětí.

Ilustrovaná ikona zobrazující dva jehličnaté stromy
16:00

Loučíme se, odcházíme domů

V 4 hodiny odpoledne končí den v naší školičce. Loučíme se s posledními kamarády a těšíme se na další den.

Každoroční akce

Pořádáme pravidelné akce, ctíme tradice, tvoříme komunitu. Každoročně pořádáme vítání jara, slavnost na Den dětí, pouštění draků, lampiónový průvod a společné vánoční tvoření s rodiči.

Co se právě chystá za akce najdete v aktualitách nebo na našich sociálních sítích.

Aktuality ze školičky

Nenašli jste všechny informace?